Folytatódik a bajnokság

Szüksége lesz a szabadszállási  játékosoknak a téli szünetben szerzett energiára, mivel március 10-én kemény ellenfél, a listavezető Kiskőrösi LC otthonában kezdik a szezon második felét.
A 2018-as évet végeredmények alapján ugyan nem zárta túl jól a csapat (5 meccsen 5 pont, csupán egy győzelem), de többször is csak az utolsó percekben vesztett pontot, így most kis szerencsével a 11. pozíció helyett a tabella közepén is állhatna.
Ez bizakodásra adhat okot a Kiskőrösi LC elleni idegenbeli meccsen, az viszont már kevésbé, hogy az eddig csupán egy vereséget szenvedő hazaiak utolsó 7 bajnokijukból 6-ot megnyertek, és a hetediken is szereztek egy pontot a Jánoshalmi FC ellen (0-0), ráadásul augusztusban 3-1-re nyertek Szabadszálláson.
Egy héttel később a jelenleg szintén 13 ponttal álló Soltvadkerti TE látogat a városba, olyan mérkőzésen, aminek igazi jelentősége az utolsó fordulókban látszik majd – reméljük, a bentmaradás addigra már biztosított lesz.