Zsúfolásig megtelt a szabadszállási József Attila Közösségi Ház galériája július 9-én, Kalász Kornélia tárlatának megnyitója alkalmából. Az alkotó volt pedagógus kollégáin kívül, nagyon sok egykori tanítványa is megjelent ezen az alkalmon, melyen a település önkormányzata díszoklevél adományozásával ismerte el Kalász Kornéliának a művészeti oktatás terén nyújtott kimagasló teljesítményét. A kiállítást Török László Dafti nyitotta meg, a megnyitón közreműködött: Török László, Török Soma és Solymosi Tamás.
„Tárgyak, növények, emberek. Csendéletek. De játszhatunk is az összetett szóval. Csend. Életek. A környező világ, a körülöttünk és velünk élő emberek lágy, áttetsző, finom erezetűen is markáns megmutatása. Egy omlófélben lévő vakolat, apa-arcra rótt történelem, lépcsőit elhagyott bejárat – a múló világ elégikus színei, vonalai. Nincs agyongondolt belenyúlás, áttranszponálás, harsány tolakodó önfelmutatás. Egy derűs, harmóniát mutató – s így finoman a harmóniáért perlekedő – érzékenységen átszűrt ábrázolás van – mutatta be az alkotóra jellemző ábrázolásmódot Török László Dafti.
Kalász Kornélia 1954-ben született Hajóson. A Bajai Tanítóképző Főiskola után a Szegedi egyetem rajz szakát végezte el. Több mint három évtizedet töltött el a pedagógusi pályán, melyből harminc évet a szabadszállási Petőfi Sándor Általános Iskolában oktatott. Az iskolai oktatáson kívül, szakköri formában és nyári rajztáborokban is betekintés nyújtott az alkotói munka szépségeibe.
„Rajztáboraival igazi közösségi élményt teremtett, nem csak a legtehetségesebbeknek, hanem a rajzolni-festeni szeretőknek is tartott táborokat. Rajzszakkörös diákjai közül, a legtehetségesebbek minden évben bejutottak a Kandó Kálmán Szakközépiskola művészeti osztályába. Tanítványai életre szóló indíttatást kaptak tőle, közülük többen is a Képzőművészeti Egyetemen szereztek diplomát” – méltatta Kalász Kornélia munkásságát Bugyi Andrásné képviselő asszony, a város önkormányzata által odaítélt díszoklevél átadásakor.
A megnyitó alkalmával a barátok és az egykori tanítványok egy közös énekkel lepték meg az alkotót.
A kiállítás augusztus 10-ig tekinthető meg, a József Attila Közösségi Ház nyitva tartási idejében.
Szöveg és fotók: Fábián Krisztián